Telefonas

+370 5 264 0853

El. paštas

av@autoverslas.lt

Paieska

UAB „Autoverslo transportas“ – sėkmingai augančio verslo pavyzdys 

2014.06.10.

Uždarosios akcinės bendrovės „Autoverslo transportas“ veiklos pradžia galima laikyti 1995 metus, kada buvo įkurta UAB „Autoverslas“ įmonė. Beveik 20 metų sėkmingai veikianti bendrovė yra viena pirmųjų ir didžiausių Lietuvos įmonių, užsiimanti lengvųjų automobilių pervežimais. Įmonės Pardavimų ir plėtros direktoriaus p. Alfredo Oro klausėme, kokios verslo paslaptys leidžia ne tik išsilaikyti rinkoje, bet ir sėkmingai plėsti įmonės veiklą.

Pasak p. Alfredo Oro, norint ne tik pasiekti teigiamų rezultatų, bet ir juos didinti, yra labai svarbu laiku reaguoti į rinkos tendencijas. „Perfrazuojant šiuos žodžius reikštų, kad įmonėje dirbantys specialistai turi nuolatos analizuoti esamą ekonominę situaciją ir, vertindami gautus rezultatus, atitinkamai planuoti kompanijos veiklą“ – teigė kompanijos vadovas.

Jeigu kompanijos specialistai mato, kad rinkoje pradėjo sparčiai augti naujų automobilių gamybos apimtys, tuomet pagrindinis įmonės tikslas – dirbti tiesiogiai su gamintojais. Tačiau jei ekonomikos augimo nejuntama, labiau koncentruojamasi darbui su importuotojais, didžiaisiais Europos uostais / terminalais ir naudotų automobilių pardavimo aikštelėmis.

„Be to, po ekonomikos nuosmukio ir išmoktų pamokų, stengiamės dirbti tik su patikimais ir patikrintais partneriais. Kitaip tariant, su mokiomis įmonėmis – automobilių platintojais, gamintojais, importuotojais, terminalais ir uostais“ – patirtimi dalinosi p. Alfredas Oras.

Tuo tarpu veiklos geografinė aprėptis nekinta jau daugelį metų. UAB „Autoverslo transportas“ turimas parkas teikia paslaugas visoje Europos Sąjungoje – pervežimai vykdomi nuo Šiaurinėje Europoje esančios Suomijos, iki labiausiai į Vakarus nutolusio Europos taško Portugalijoje. Taip pat dalis automobilio parko yra skirta pervežimams Nepriklausomų Valstybių Sandraugos kryptimi – dažniausiai tai yra Rusijos Federacija ir jos Tolimųjų Rytų teritorija.

Daug garsių kompanijų pavadinimų

Kompanijos vadovas džiaugėsi, kad šiandien UAB „Autoverslo transportas“ dirba su tokiomis garsiomis įmonėmis, kaip Volkswagen, Ford, Peugeot, Opel, Chevrolet, LADA ir kitomis.

Didžiausias bendradarbiavimas vyksta su Volkswagen kompanija. Dirbdamas su didžiausiu Europoje automobilių gamintoju, UAB „Autoverslo transportas“ su šiuo vokiečių gigantu turi ne tik trumpalaikius užsakymus, bet ir metinius įsipareigojimus.

„Bendradarbiaudami su „Volkswagen“ kompanija, mes vykdome ypatingai daug veiklos. Kaip pavyzdį galiu pateikti visai neseniai gautą dvigubai didesnį, nei yra įsipareigota mėnesinį pervežimų pagal metinį kontraktą užsakymų kiekį tarp Vokietijoje esančio Mozelio ir Šveicarijos Birfeldo miestų. Tai tik įrodo, kad gamintojas mumis pasitiki ir prašo pagalbos, esant nestandartiniams gamybos kiekiams“ – sakė p. Alfredas Oras.

O štai Lietuvoje, Vievyje esančiame automobilių logistikos centre (ALC), aptarnaujami „Iveco“, „Toyota“, „Škoda“, „Lexus“, „BMW“, „Peugeot“, „Opel“, „Mitsubishi“, „Mazda“, „Jaguar“, „Hyundai“, „Ford“ ir kitų prekinių ženklų importuotojai ir platintojai.

Svarbu nesustoti tobulėti

UAB „Autoverslo transportas“ yra Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais LINAVA asociacijos, taip pat tarptautinės ECG („The Association of European Vehicle Logistics“) asociacijų narė. Kompanija aktyviai dalyvauja ne tik visuose ECG regioniniuose susitikimuose, konferencijose, kurių metu atliekamos rinkos apžvalgos, vyksta diskusijos, bet ir kitose konferencijose bei mokymuose.

Dar viena sėkmingo verslo paslaptis – veiklos pritaikymas prie rinkos realijų, bei siekis teikti kokybiškas, kliento poreikius tenkinančias paslaugas. Pasak p. Alfredo Oro, siekdami šių tikslų įmonės darbuotojai nuolatos tobulina žinias, sužino paskutines naujienas, kurios yra diegiamos veikloje, derinant procesus su ISO standartais. Be to, yra atliekama nuolatinė apžvalga, vertinami klientų atsiliepimai ir, išanalizavus gautus duomenis, šalinami veiklos trūkumai.

Taip pat įmonėje dirbantys vairuotojai reguliariai atlieka veiklos kvalifikacijos vertinimus, išklauso kompetencijos kursus, kuriuose dėsto kokybės inžinieriai, atliekantys ne tik vairuotojų mokymą, bet ir jų vertinimą.

Įmonė yra registruota visų didžiųjų gamintojų sistemose, suteikiančiose periodinį vertinimą – tai leidžia laiku aptikti ir pašalinti veiklos trūkumus. O bene didžiausias įmonės privalumas – veiklų diversifikavimas, tai yra, kompanija ne tik atlieka automobilių pervežimus autovežiais, bet ir teikia sunkvežimių serviso paslaugas, prekiauja padangomis, turi automobilių logistikos centrą, siūlo muitinės tarpininkavimo ir kitas paslaugas.

UAB „AUTOVERSLAS“ grupės įmonės